Campagne goed rioolgebruik
Op 9 november 2009 is de campagne Goed rioolgebruik gestart op radio en televisie.
Wegens het succes wordt deze campagne in 2010 voortgezet. Ook de gemeente Landsmeer ziet het belang van deze campagne. Nog te weinig mensen zijn zich bewust van een goed gebruik van onze riolering. Het kan en het moet beter om de gemeenschappelijke kosten voor bewoners laag te kunnen houden. Daar kunt u bij helpen, meer dan u misschien denkt. In deze folder leest u hoe.
Schoonmaakdoekjes doorspoelen? Niet meer doen alstublieft! Daar hebben we met z'n allen veel last van doordat toiletten, van soms meerdere bewoners tegelijk, niet meer doorspoelen omdat het riool niet meer kan worden leeggepompt. Een andere belangrijke boosdoener voor verstoppingen is bijvoorbeeld frituurvet want dat gaat stollen. Chemische stoffen zoals verf, olie en medicijnen vormen daarnaast nog een gezondheidsrisico voor ons leefmilieu.
Op de website http://www.nederlandleeftmetwater.nl/ is meer nuttige informatie te vinden. Ook de websites http://www.riool.info/ en http://www.hhnk.nl/ zijn aan te bevelen.

